Cisco secure firewall 220 appliance threat defence
Hind ei sisalda käibemaksu.
Toode on tellitav.
Tehnilised andmed
| General | |
| Device Type: | Security appliance |
| Width: | 23.4 cm |
| Depth: | 19.8 cm |
| Height: | 2.92 cm |
| Weight: | 1.17 kg |
| Processor / Memory / Storage | |
| RAM: | 64 GB |
| Networking | |
| Form Factor: | Desktop / rack mountable |
| Connectivity Technology: | Wired |
| Data Transfer Rate: | 1 Gbps |
| Data Link Protocol: | Ethernet, Fast Ethernet, Gigabit Ethernet |
| Performance: | Maximum throughput FW + AVC (1024B): 1.5 Gbps NGFW throughput: 1.5 Gbps IPSec VPN throughput (1024B TCP w/Fastpath): 1.2 Gbps TLS hardware decryption: 0.7 Gbps Firewall and Application Visibility and Control (AVC) and Intrusion Prevention System (IPS) throughput (1024B): 1.5 Gbps |
| Capacity: | Maximum concurrent sessions with AVC: 30000 New connections per second with AVC: 6000 Maximum VPN peers: 50 VRF instances (maximum): 5 |
| Features: | Fanless, passive cooling |
| Expansion / Connectivity | |
| Interfaces: | 4 x 1000Base-T - RJ-45 1 x 1000Base-T - SFP 1 x console - USB-C 1 x console - RJ-45 1 x 1000Base-T (management) - RJ-45 1 x USB 3.0 - Type A |
| Miscellaneous | |
| MTBF: | 700,000 hours |
| Compliant Standards: | UL 60950-1, UL 62368-1, CAN/CSA-C22.2 No. 62368-1, EN 62368-1, IEC 62368-1, AS/NZS 62368-1, 47 CFR Part 15 Class A, AS/NZS CISPR 32 Class A, CISPR 32 Class A, EN55032 Class A, ICES-003 Class A, VCCI Class A, EN 61000-3-2, EN61000-3-3, KS C 9832 Class A, CNS 15936 Class A, EN 300386, QCVN 118:2018, EN55035, CISPR 35, KS C 9835, QCVN 18:2022, EN 61000-3-3, EN 61000-4-11, EN 61000-4-2, EN 61000-4-3, EN 61000-4-4, EN 61000-4-5, EN 61000-4-6, EN 61000-4-8 |
| Power | |
| Power Device: | External power adapter |
| Installed Qty: | 1 |
| Voltage Required: | AC 100-240 V (50 - 60 Hz) |
| Power Consumption Operational: | 12.7 watt |
| Power Provided: | 30 watt |
| Manufacturer Warranty | |
| Service & Support: | Limited warranty - replacement - 90 days - response time: 10 days |
| Environmental Parameters | |
| Min Operating Temperature: | 0 °C |
| Max Operating Temperature: | 40 °C |
| Humidity Range Operating: | 5 - 85% (non-condensing) |