Netgear 8PT GE Plus switch W/POE+
Hind ei sisalda käibemaksu.
Toode on tellitav.
Tehnilised andmed
| General | |
| Device Type: | Switch - 8 ports - smart |
| Enclosure Type: | Desktop, wall-mountable |
| Subtype: | Gigabit Ethernet |
| Ports: | 8 x 10/100/1000 (PoE+) |
| Power Over Ethernet (PoE): | PoE+ |
| PoE Budget: | 62 W |
| Performance: | Bandwidth: 16 Gbps |
| Capacity: | VLANs supported: 64 Multicast groups: 128 |
| MAC Address Table Size: | 4K entries |
| Jumbo Frame Support: | 9216 bytes |
| Routing Protocol: | IGMP, IGMPv2, IGMPv3 |
| Remote Management Protocol: | DHCP |
| Features: | QoS, IGMP snooping, DoS attack prevention, loopback detection, port mirroring, fanless, auto-uplink (auto MDI/MDI-X), store and forward, 192KB packet buffer, EEE, WRR, VLAN support, VLAN Tagging, port-based VLAN, Link Aggregation, port trunking, block unknown multicast, DHCP client, rate limit, DSCP support, CoS, full duplex mode, flow control, password protection, cable test |
| Compliant Standards: | IEEE 802.3at, IEEE 802.3az, IEEE 802.1Q, IEEE 802.1p, IEEE 802.3, IEEE 802.3ab, IEEE 802.3u, IEEE 802.3x, IEEE 802.3af |
| Status Indicators: | Link/activity/speed, PoE, power, system, PoE max |
| Expansion / Connectivity | |
| Interfaces: | 8 x 1000Base-T RJ-45 PoE+ - 30 W |
| Power | |
| Power Device: | External power adapter |
| Miscellaneous | |
| Included Accessories: | Wall mounting kit, rubber feet |
| MTBF: | 859,126 hours |
| Compliant Standards: | FCC Part 15 Class B, EN 55032, EN55024, VCCI, ACMA, CSA, KC, BSMI |
| Dimensions & Weight | |
| Width: | 15.8 cm |
| Depth: | 10.1 cm |
| Height: | 2.7 cm |
| Weight: | 490 g |
| Environmental Parameters | |
| Min Operating Temperature: | 0 °C |
| Max Operating Temperature: | 40 °C |
| Humidity Range Operating: | 90% (non-condensing) |
| Min Storage Temperature: | -20 °C |
| Max Storage Temperature: | 70 °C |
| Humidity Range Storage: | 95% (non-condensing) |