Netgear 24-port Gigabit Ethernet unmanaged switch GS324
Hind ei sisalda käibemaksu.
Toode on tellitav.
Tehnilised andmed
| General | |
| Device Type: | Switch - 24 ports - unmanaged |
| Enclosure Type: | Wall-mountable, desktop, rack-mountable |
| Subtype: | Gigabit Ethernet |
| Ports: | 24 x 10/100/1000 |
| Performance: | Bandwidth: 48 Gbps Forwarding performance (64-byte packet size): 1448000 packets per second Latency (64-byte packets): < 4.7 µs |
| MAC Address Table Size: | 8K entries |
| Jumbo Frame Support: | 9216 bytes |
| Features: | Cable length detection, fanless, EEE, QoS, auto duplex mode, auto-uplink (auto MDI/MDI-X), WRR, WRR queuing, 512KB packet buffer, auto-negotiation, flow control |
| Compliant Standards: | IEEE 802.1p, IEEE 802.3, IEEE 802.3ab, IEEE 802.3az, IEEE 802.3i, IEEE 802.3u, IEEE 802.3x |
| Status Indicators: | Power, link/activity |
| Expansion / Connectivity | |
| Interfaces: | 24 x 1000Base-T RJ-45 |
| Power | |
| Power Device: | Internal power supply |
| Voltage Required: | AC 120/230 V (50/60 Hz) |
| Power Consumption Operational: | 12.1 watt |
| Power Consumption Stand by: | 4.33 watt |
| Miscellaneous | |
| Included Accessories: | Rubber feet |
| Rack Mounting Kit: | Included |
| MTBF: | 1,016,877 hours |
| Compliant Standards: | CB, FCC Part 15 A, LVD, RCM, VCCI, IC Class A |
| Localisation: | Europe |
| Dimensions & Weight | |
| Width: | 25.2 cm |
| Depth: | 18 cm |
| Height: | 4.4 cm |
| Weight: | 1.21 kg |
| Environmental Parameters | |
| Min Operating Temperature: | 0 °C |
| Max Operating Temperature: | 40 °C |
| Humidity Range Operating: | 90% (non-condensing) |
| Min Storage Temperature: | -20 °C |
| Max Storage Temperature: | 70 °C |
| Humidity Range Storage: | 95% (non-condensing) |