HPE Aruba Instant On 1830 switch, 8*GE
Hind ei sisalda käibemaksu.
Toode on tellitav.
Tehnilised andmed
| General | |
| Device Type: | Switch - 8 ports - smart |
| Enclosure Type: | Desktop |
| Subtype: | Gigabit Ethernet |
| Ports: | 8 x 10/100/1000 |
| Performance: | Latency (100 Mbps): 5.2 µs Latency (1 Gbps): 2.8 µs Throughput: 11.9 Mpps Switching capacity: 16 Gbps |
| MAC Address Table Size: | 8000 entries |
| Jumbo Frame Support: | 9216 bytes |
| Routing Protocol: | IGMP, IGMPv2 |
| Remote Management Protocol: | HTTP, HTTPS, ICMP, SNMP 1, SNMP 2c, SCP, TFTP |
| Encryption Algorithm: | SSL |
| Features: | Auto-sensing per device, 1.5MB packet buffer, fanless, wall mountable, Cable Diagnostics Function, event log, Syslog support, dual image support, EEE, SCP, Global Storm Control, BPDU Filter, DoS protection, flow control, IGMP snooping, Link Aggregation, LLDP support, loop protection, port mirroring, STP support, TPM, VLAN support, Port Scheduling, auto-negotiation, auto-uplink (auto MDI/MDI-X), CoS, cloud managed, DHCP client, firmware upgradable, QoS, SNTP support |
| Compliant Standards: | IEEE 802.1p, IEEE 802.1Q, IEEE 802.3, IEEE 802.3ab, IEEE 802.3ad (LACP), IEEE 802.3u, IEEE 802.3x, IEEE 802.3z, IEEE 802.1ab (LLDP), IEEE 802.1D, IEEE 802.1w, IEEE 802.3ac, IEEE 802.3af, IEEE 802.3az |
| Processor: | 1 x ARM: 800 MHz |
| RAM: | 512 MB SDRAM |
| Flash Memory: | 256 MB |
| Status Indicators: | Port status, link/activity, speed, port duplex mode |
| Expansion / Connectivity | |
| Interfaces: | 7 x 1000Base-T RJ-45 1 x 1000Base-T RJ-45 PoE input |
| Power | |
| Power Device: | External power adapter |
| Voltage Required: | AC 100-240 V (50/60 Hz) |
| Power Consumption Operational: | 8.09 watt |
| Miscellaneous | |
| MTBF: | 188.2 years |
| Compliant Standards: | AS/NZS CISPR 32 Class A, CAN/CSA C22.2 No. 62368-1 SecondEdition, CAN/CSA-C22.2 No. 62368-1 Third Edition, CISPR 32 Class A, CISPR 35, CNS 13438 Class A, EN 55032:2015, EN 55035, FCC CFR47 Part 15 B Class A 2018, ICES-003 Class A, IEC 61000-3-2, IEC 61000-3-3, IEC 62368-1 Second Edition, IEC 62368-1 Third Edition, IEC/EN 60825-1:2014 Class 1, IEC/EN60950-1:2006 +A11:2009 +A1:2010 +A12:2011 +A2:2013, KN32 Class A, KN35, UL 62368-1 Second Edition, UL 62368-1 ThirdEdition, IEC/EN 61000-4-11, IEC/EN 61000-4-2, IEC/EN 61000-4-3, IEC/EN 61000-4-4, IEC/EN 61000-4-5, IEC/EN 61000-4-6, IEC/EN 61000-4-8, EN 61000-3-3 |
| Localisation: | English / Europe |
| Dimensions & Weight | |
| Width: | 17.3 cm |
| Depth: | 15.7 cm |
| Height: | 3.91 cm |
| Weight: | 770 g |
| Environmental Parameters | |
| Min Operating Temperature: | 0 °C |
| Max Operating Temperature: | 40 °C |
| Humidity Range Operating: | 15 - 95% (non-condensing) |
| Min Storage Temperature: | -40 °C |
| Max Storage Temperature: | 70 °C |
| Humidity Range Storage: | 15 - 95% (non-condensing) |