HPE Aruba Networking CX 6000 8p 10M/100M/1G Class4 PoE 2p SFP 1G 67W switch
Hind ei sisalda käibemaksu.
Toode on tellitav.
Tehnilised andmed
| General | |
| Device Type: | Switch - 8 ports - Managed |
| Enclosure Type: | Rack-mountable, wall-mountable 1U |
| Subtype: | Gigabit Ethernet |
| Ports: | 8 x 10/100/1000 (PoE+) + 2 x Gigabit SFP (uplink) |
| Power Over Ethernet (PoE): | PoE+ |
| PoE Budget: | 67 W |
| Performance: | Switching capacity: 20 Gbps Throughput: 14.8 Mpps Latency (1 Gbps): 3.2 µs |
| Capacity: | Packet buffer size: 12.38 MB Switched virtual interfaces (SVIs) (dual stack): 16 IPv4 host table (ARP): 1024 IPv6 host table (ND): 512 IPv4 routes (Unicast): 512 IPv6 routes (Unicast): 512 IGMP groups: 512 MLD groups: 512 IPv4 ACL entries (ingress): 1914 IPv6 ACL entries (ingress): 957 MAC ACL entries (ingress): 1914 |
| MAC Address Table Size: | 8192 entries |
| Jumbo Frame Support: | 9198 bytes |
| Routing Protocol: | IGMP, IGMPv2, IGMPv3, MLD, MLDv2 |
| Remote Management Protocol: | MIB, CLI, RMON, SNMP, SNMP 2, SNMP 3 |
| Encryption Algorithm: | SSL |
| Authentication Method: | RADIUS, TACACS+, Secure Shell (SSH), Secure Shell v.2 (SSH2) |
| Features: | PoE Class 4, CoS, ToS, TPM, Layer 2 switching, layer 3 routing, Address Resolution Protocol, LLDP, UTM, UDLD, RPVST+, RSTP support, MSTP support, security slot (Kensington security lock compatible), fanless |
| Compliant Standards: | IEEE 802.3af, IEEE 802.3at, IEEE 802.1D, IEEE 802.1p, IEEE 802.1Q, IEEE 802.1s, IEEE 802.1w, IEEE 802.3, IEEE 802.3ab, IEEE 802.3ad (LACP), IEEE 802.3x, IEEE 802.3az |
| Processor: | 1 x ARM Cortex-A9: 1.016 GHz |
| RAM: | 2 GB DDR3 SDRAM |
| Flash Memory: | 8 GB |
| Expansion / Connectivity | |
| Interfaces: | 8 x 10/100/1000 Base-T (PoE+) RJ-45 PoE Class 4 2 x Gigabit LAN SFP uplink 1 x USB-C console 1 x USB Type A host |
| Power | |
| Power Device: | Internal power supply |
| Voltage Required: | AC 100-127/200-240 V (50/60 Hz) |
| Power Consumption Stand by: | 10.9 watt |
| Miscellaneous | |
| Rack Mounting Kit: | Included |
| Compliant Standards: | IEC/EN 62368-1:2014, IEC/EN 62368-1:2018, UL 62368-1:2019 Ed.3, CSA C22.2 No. 62368-1:19 Third Edition, CNS 15598:2020, KC 62386-1:2021, VCCI-CISPR 32 Class A, CNS 15936 Class A, FCC CFR 47 Part 15 Class A, EN 55032:2015/A11:2020, CISPR-32 Class A, ICES-003 Issue 7: 2020 Class A, AS/NZS CISPR 32:2015 Class A, IEC/EN 60825-1:2014 Class 1, Laser Class 1, CISPR 35: 2016, EN 55035:2017/A11:2020, IEC 61000-4-2, IEC 61000-4-3, IEC 61000-4-4, IEC 61000-4-5, IEC 61000-4-6, IEC 61000-4-8, IEC 61000-4-11, EN 61000-3-2, IEC 61000-3-2, EN 61000-3-3, IEC 61000-3-3 |
| Localisation: | English / Europe |
| Software / System Requirements | |
| OS Required: | AOS-CX |
| Dimensions & Weight | |
| Width: | 25.4 cm |
| Depth: | 25.5 cm |
| Height: | 4.39 cm |
| Weight: | 1.88 kg |
| Environmental Parameters | |
| Min Operating Temperature: | 0 °C |
| Max Operating Temperature: | 45 °C |
| Humidity Range Operating: | 5 - 95% (non-condensing) |
| Min Storage Temperature: | -40 °C |
| Max Storage Temperature: | 70 °C |
| Humidity Range Storage: | 5 - 90% (non-condensing) |