Netgear 5-port Gigabit Ethernet unmanaged switch GS105
Hind ei sisalda käibemaksu.
Toode on tellitav.
Tehnilised andmed
| General | |
| Device Type: | Switch - 5 ports |
| Enclosure Type: | Desktop |
| Subtype: | Gigabit Ethernet |
| Ports: | 5 x 10/100/1000 |
| MAC Address Table Size: | 4K entries |
| Features: | Flow control, full duplex capability, auto-sensing per device, auto-negotiation, auto-uplink (auto MDI/MDI-X), store and forward, Jumbo Frames support |
| Compliant Standards: | IEEE 802.3, IEEE 802.3u, IEEE 802.3i, IEEE 802.3z, IEEE 802.3ab, IEEE 802.3x |
| Status Indicators: | Collision status, port transmission speed, port duplex mode, power, link/activity |
| Expansion / Connectivity | |
| Interfaces: | 5 x 1000Base-T RJ-45 |
| Power | |
| Power Device: | External power adapter |
| Power Consumption Operational: | 14.4 watt |
| Miscellaneous | |
| Mounting Kit: | Included |
| MTBF: | 87,600 hours |
| Compliant Standards: | FCC Class A certified, TUV, C-Tick, cUL, EN 60950, VCCI Class A ITE, UL 60950 |
| Localisation: | Europe |
| Software / System Requirements | |
| OS Required: | Apple MacOS, Novell NetWare, Linux, Microsoft Windows |
| Dimensions & Weight | |
| Width: | 9.3 cm |
| Depth: | 10.5 cm |
| Height: | 2.7 cm |
| Weight: | 300 g |
| Min Operating Temperature: | 0 °C |
| Max Operating Temperature: | 50 °C |
| Humidity Range Operating: | 10 - 90% |