Netgear 8-port Gigabit Ethernet managed switch GS308E
Hind ei sisalda käibemaksu.
Toode on tellitav.
Tehnilised andmed
| General | |
| Device Type: | Switch - 8 ports - L3 Lite - smart |
| Subtype: | Gigabit Ethernet |
| Ports: | 8 x 10/100/1000 |
| Performance: | Bandwidth: 16 Gbps |
| Capacity: | VLANs supported: 64 Multicast groups: 128 |
| MAC Address Table Size: | 4000 entries |
| Jumbo Frame Support: | 9KB |
| Routing Protocol: | IGMP, IGMPv2, IGMPv3 |
| Remote Management Protocol: | TFTP |
| Features: | SOHO, QoS, IGMP snooping, VLAN support, DoS attack prevention, rate limit, port mirroring, Jumbo Frames support, 192KB packet buffer, store and forward, WRR, port-based VLAN, block unknown multicast, DHCP client, CoS, cable test, auto-uplink (auto MDI/MDI-X), Auto Negotiation, fanless, password protection |
| Compliant Standards: | IEEE 802.3, IEEE 802.3ab, IEEE 802.3u, IEEE 802.1p, IEEE 802.1Q, IEEE 802.3x |
| Status Indicators: | Port transmission speed, link/activity, system, power |
| Expansion / Connectivity | |
| Interfaces: | 8 x 1000Base-T RJ-45 PoE+ |
| Power | |
| Power Device: | External power adapter |
| Power Consumption Operational: | 3.7 watt |
| Miscellaneous | |
| MTBF: | 2,467,739 hours |
| Compliant Standards: | Plug and Play, FCC Part 15 Class B, EN 55032, VCCI, ACMA, EN55024 |
| Dimensions & Weight | |
| Width: | 15.8 cm |
| Depth: | 10.1 cm |
| Height: | 2.9 cm |
| Weight: | 500 g |
| Environmental Parameters | |
| Min Operating Temperature: | 0 °C |
| Max Operating Temperature: | 40 °C |
| Humidity Range Operating: | 90% (non-condensing) |
| Min Storage Temperature: | -20 °C |
| Max Storage Temperature: | 70 °C |
| Humidity Range Storage: | 95% (non-condensing) |