Netgear 8-port Gigabit Ethernet unmanaged switch GS108GE
Hind ei sisalda käibemaksu.
Toode on tellitav.
Tehnilised andmed
| General | |
| Device Type: | Switch - 8 ports |
| Enclosure Type: | Desktop |
| Subtype: | Gigabit Ethernet |
| Ports: | 8 x 10/100/1000 |
| MAC Address Table Size: | 8K entries |
| Features: | Full duplex capability, auto-sensing per device, auto-uplink (auto MDI/MDI-X), store and forward |
| Compliant Standards: | IEEE 802.3u, IEEE 802.3i, IEEE 802.3ab |
| Built-in Devices: | Led panel |
| Status Indicators: | Collision status, port transmission speed, port duplex mode, power, link/activity |
| Expansion / Connectivity | |
| Interfaces: | 8 x 1000Base-T RJ-45 |
| Power | |
| Power Device: | External power adapter |
| Power Consumption Operational: | 17.5 watt |
| Miscellaneous | |
| Mounting Kit: | Included |
| Compliant Standards: | FCC Class A certified, C-Tick, CISPR 22 Class A, cUL, EN55022, UL 1950, VCCI Class A ITE |
| Dimensions & Weight | |
| Width: | 15.8 cm |
| Depth: | 10.5 cm |
| Height: | 2.7 cm |
| Weight: | 0.5 kg |
| Environmental Parameters | |
| Min Operating Temperature: | 0 °C |
| Max Operating Temperature: | 40 °C |
| Humidity Range Operating: | 10 - 90% |